Kargı Gazetesi

Çorum Yayla Haber Gazetesi

Çorum

Çorum Haber

Çorum Haberleri

Çorum Belediyesi

Çorum Valiliği

Çorumspor

Çorum Gazetesi

Çorum Gazeteleri

Ahmet Ahlatcı

Çorumhaber

Corum

corumhaber

Çorumhaber

Çorum Yayla Haber Gazetesi

Çorum Haber Gazetesi

Çorum Haberleri oku

Sungurlu

Alaca

Osmancık

Sungurlu

İskilip

Kargı

Habercim19

habercim19.com

corumhaber.net

corumhakimiyet.net

çorum time

corum time

çorum valilik

Çorum Belediye

Çorum Belediyespor

Yeni Çorumspor

Çorum Yerel

ÇorumYerel Ekonomi

Çorum Ahmet Ahlatcı

Ahmet Ahlatcı

Çorum Ak Parti

Çorum CHP

Çorum İyi Parti

Çorum MHP

Çorum Gelecek Partisi

Çorum DEVA

Çorum Saadet Partisi

Ahmet Sami Ceylan

Cahit Bağcı

Agah Kafkas

Salim Uslu

Tufan Köse

Oğuzhan Kaya

Kenan Nohut

Ali Haydar Tanrıverdi

Hacı Odabaş

Yusuf Ahlatcı

Mustafa Tahtasız

Çorumluyuz

Çorumlu Amir

Çorumlu

Çorumda

Çorumdan

Çorum Yayla Haber Gazetesi

Yayla Haber

Çorum Yayla Haber

Çorum Haber

Çorum Haber Gazetesi

Çorum Yerel

Çorum Yerel Gazete

Çorum
Corum
Çorumhaber
Corumhaber
çorum gazetesi
çorum gazeteleri
çorum haberleri oku

Kargı Kadın Kooperatifi de projede yer alıyor
banner110

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında desteklediği “Güçlenen Kooperatifler, Güçlü Kadınlar” projesi Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) güdümüyle T.C. Çorum Valiliği tarafından hayata geçiriliyor.

GÜÇLENEN KOOPERATİFLER, GÜÇLÜ KADINLAR SOGEP PROJESİNE 2 MİLYON HİBE

T.C. Çorum Valiliği’nin başvuru sahibi olduğu proje, Merkez’de kurulan S.S. Hitit Güneşi Kadın Girişimi Üretim ve Kalkınma Kooperatifi, Alaca, Boğazkale (Puduhepa Kadın Girişimi Üretim ve Kalkınma Kooperatifi), İskilip, Kargı, Mecitözü ve Sungurlu ilçelerindeki kadın kooperatifleri, Çorum İl Özel İdaresi, Ticaret İl Müdürlüğü, Boğazkale Kaymakamlığı ve İskilip Belediyesi ortaklığında 18 ay boyunca uygulanacak proje, Bakanlıktan 2 milyon TL hibe ile desteklenecek. Proje kapsamında, 7 yeni kurulacak/modernize edilecek atölye ve üretim tesisi ile kooperatiflerin üretim altyapıları güçlendirilecek, ürün çeşitliliği artırılacak ve oluşan yeni istihdam alanları ile ekonomik ve sosyal kalkınma sağlanacaktır. Aynı zamanda, kooperatiflerin fon kaynaklarına erişimi, yönetim, üretim, finans, pazarlama ve markalaşma alanlarında düzenlenecek çeşitli eğitimler, kooperatifçilik zirvesi ve şenliği gerçekleştirilecektir.

ÇORUM’DA BİR BAŞARI HİKÂYESİ DOĞUYOR!

Proje istişare toplantısı Çorum Valisi Mustafa Çiftçi başkanlığında 21.08.2020 tarihinde Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda Çorum Belediye Başkan Yrd., İl Özel İdaresi Genel Sekreteri, Ticaret İl Müdürü,ilçe belediye başkanları ve kaymakamları ile kadın kooperatif temsilcilerinin geniş katılımıyla gerçekleştirildi.
Vali Mustafa Çiftçi, konuşmasında projeyi hazırlayan ekibe teşekkür ederken Çorum'un ilk SOGEP projesi olduğunu belirtti.Kooperatifleri üretim, satış ve yönetim anlayışı açısından güçlendirecek bu projenin Çorum kadınlarını ekonomik hayata katılımla güçlendireceğini, Çorum’da bir başarı hikâyesinin doğacağını ifade etti. 


Projedeki eş finansmanın %5’ini de Valilik tarafından karşılanacağını ifade eden Mustafa Çiftçi, ilçe yerel yönetimlerinden de kooperatiflere finansal ve teknik destek beklediklerini vurguladı.
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Çorum Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Özden Özgür Yalçın, “Ofisimiz güdümünde Valiliği AB ve Dış İlişkiler Proje Bürosu ile birlikte hazırlanan proje, Bakanlığımız SOGEP programının istihdam edilebilirliği artırmak, sosyal girişimcilik ve yenilikçilik ve sosyal içerme üç önceliğine yönelik olup ilimizin tüm kadın kooperatiflerini kapsayan 7 ilçede uygulama alanı bulacaktır. Aynı zamanda TR83 Bölgesi’nin en büyük bütçeli ve hibe desteği alan SOGEP projesidir.” şeklinde bilgi verdi.
Çorum Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu Uzmanı Dilek Bilgin sunumunda, sahada yapılan sosyal sorun analizleriyle proje fikrinin doğuşunu, kooperatiflerimizin sorunları ve potansiyelleri hakkında değerlendirmeler yaparak proje künyesi, ortakları, faaliyetleri, iş planı ve bütçesi hakkında katılımcıları bilgilendirdi.
Toplantının son oturumu Vali Yardımcısı Recep Yüksel moderatörlüğünde gerçekleşen soru-cevap bölümünde tüm ilçe kooperatifleri ve yerel yöneticileri söz alarak görüşlerini beyan etti ve yol haritası belirlendi. 

Hacı Odabaş

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.