CHP’nin Yeni İlçe Başkanı Kemal Dümenci Seçildi
banner110

CHP Kargı İlçe Başkanlığı Olağan Genel Kongresi yapıldı. İki adayın yarıştığı ve 85 delegenin oy kullandığı seçimlerde Kemal Dümenci delegelerden 40’ının oyunu alarak yeni ilçe başkanı seçildi.
Cumhuriyet Halk Partisi Kargı ilçe Kongresi parti binasında gerçekleşti.

Kongreye CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, CHP Çorum İl Başkanı Hasan Suvacı, CHP İl Genel Meclis Üyesi Yıldız Bek, Kargı İlçe Başkanı Hakkı Bolpaça, CHP Belediye Meclis Üyesi Faysal Ortayazıcı, CHP Çorum Milletvekili Adayı Dinçer Solmaz ve partililer katıldı.
Divan kurulunun seçilmesinin ardından saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından gündemdeki konulara geçildi.

BOLPAÇA: ‘ÖZVERİYLE ÇALIŞTIK’
Açılış konuşmasını Kargı İlçe Başkanı Hakkı Bolpaça yaptı. Göreve geldikleri günden bugüne kadar özveri ile çalıştıklarını belirten Bolpaça, ‘’Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar ben ve yönetimim özveriyle çalışarak partimizin oyunu yükseltmek için var gücümüzle çalıştık.

Geçirmiş olduğumuz tüm seçimlerde oyumuzu bir önceki seçimlere göre daha da arttırdık. Bugün geldiğimiz noktada ise iki yeni arkadaşımız bu göreve talip olduklarını açıkladılar. İkisi de bizim partimize gönül vermiş ve göreve talip olduklarını söylemişlerdir. Ben iki arkadaşımıza da başarılar diliyorum. Bugüne kadar partimiz için nasıl çalıştıysak bundan sonrada çalışacağımı belirtiyor, seçilecek arkadaşımızın da yanında aynı şevk ile duracağımı bildiriyorum. Partimize hayırlı, uğurlu olsun’’ dedi.

DÜMENCİ: ‘’2019 YILI ÖNEMLİ’’
İlçe Başkanlığına aday olan Kemal Dümenci ise; ‘’Bizler iktidarın güçleri tarafından ayrıştırılmaya, susturulmaya ve güçsüzleştirilmeye çalışıldığımız bir ortamda siyaset yapmaya ve doğruları dile getirerek etik değerlerimiz çizgisinde davranış sergilemeye çalışmaktayız. Bu gün geldiğimiz noktada ülkenin durumunun da, çözüm üretmek adına üzerimize düşen görevlerin de farkındayız. 2019 yılının memleketin geleceği açısından önemini de hepimiz bilmekteyiz. Şundan eminim ki bu gün buraya gelirken hepinizin düşüncelerinde özelde ilçe teşkilatımızın genelde ise partimizin üzerine serpilmiş ölü toprağının nasıl kaldırılacağı, uyku halindeki dinamiklerimizin nasıl harekete geçirileceği vardı.

Buraya gelmeden önce partimizin son yıllardaki seçim sonuçlarına baktık. 2011  yılında genel seçimlerde ki oyumuzun 2009 dan, 2015 yılında 1793 e düştüğünü gördük, yerel seçimlerdeki oyumuzun ise 2009 yılında 1298 iken 2014 yılında 1209 a düştüğünü görmüş bulunmaktayız. Bu sistematik düşüşün sebepleri arasında elbette ki iktidarın baskıcı uygulamalarının ve korku imparatorluğu kurma çalışmalarının etkisinin olduğunu biliyoruz. Ancak çuvaldızı da kendimize batırmamız gerektiğini düşünüyorum.  Bu bağlamda muhafazakar Kargı halkından uzaklaşmış olmamızın da etkili olduğuna inanıyorum. Bizleri bu göreve layık görürseniz hedefimize ulaşmak adına yaşayacağımız zorlukların farkındayız ve hedefe koyduğumuz 2019 seçimleri öncesinde projeler oluşturmaya çalışıyoruz. Öncelikli olarak eski usul siyaset mantığını bir kenara koyup değişim ve etkileşim sloganıyla hareket edeceğiz. Bizlerin ilk yapmamız gerekenin parti içi bütünlüğümüzü öncelikli olarak sağlamak ve gerekli organların işler hale getirilmesi olduğunu düşünüyorum. Bu amaçla da gerekli çalışmalara başlamış bulunmaktayız’’ dedi.

HERKESİ KUCAKLAYACAĞIZ
Dümenci sözlerini şöyle sürdürdü. ‘’Amacımız çoğulcu katılımı sağlayıp, Cumhuriyet halk partisi kargı ilçe teşkilatını, seçime bir ay kala seçim çalışması yapan parti görüntüsünden kurtarıp 7 gün 24 saat yaşayan  ve halkla etkileşim halinde olan bir parti teşkilatı görüntüsüne kavuşturarak, parti binası içerisinden sokağa taşımaktır.  Bunun içinde topyekün mücadele ve fedakarlık yapmamız gerektiğine inanıyorum. Bu görevi bize verirseniz, Sizlere yarından itibaren çok farklı bir ilçe teşkilatı göreceğinizin sözünü veriyorum. 


Kargı özelinde bu dönemde yaşanan her türlü usulsüzlük ve haksızlığa ilk elden yarından itibaren müdahale edeceğimizi bilmenizi istiyorum. 2000 seçmeni temsil ettiğimiz halde Kargı kurumları nezdinde yok sayılıyor olmamızın hepinizi üzdüğünü biliyorum ve diyorum ki bundan sonra asla hiçbir kurum bizlere gücümüzün altında bir yaklaşım tarzı sergileyemeyecek.  Bu tek parti hükümranlığı kurma adına yapılan haksızlıkları her platformda dile getirip, gerekirse bas bas bağıracağız. Yanlışları eleştirip , doğruların yanında olacağız, ama emin olun ki Kargı gündemini belirleme adına söz hakkımızı geri alacağız. Değişim adına, eski usül politikalardan vazgeçeceğiz.  Etkileşim adına, Kargı halkına kendimizi bıkmadan usanmadan anlatacağız. Sadece partimize oy veren seçmenlerle değil , oy alamadığımız insanlarla da iletişime açık olduğumuzu sağcısı solcusu hepimizin aslında bu toprakların insanı olduğumuzu, amacımızın kargıya bir tek taş bile olsa katkı sağlamak olduğunu anlatacağız.  Aynı cenazelerde ağlayıp, aynı düğünlerde birlikte eğlendiğimizi göstereceğiz.
Diyeceğim o ki gelin hep birlikte top yekün bir mücadelenin içerisine girelim ve yarına bilimsel, çağdaş çalışmalarla etik değerlerimiz ışığında bir adım atalım. Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür eder geçmişte bu mücadelede emeği geçmiş herkese saygılar sunarım’’ dedi.

ÖREN: ‘’YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATI’’
İlçe başkanlığının diğer adayı İsmail Ören ise; ‘’Ben İsmail Ören olarak, partimizin kurucu üyelerinden bir kardeşinizim.  Kemalettin İpek başkanımızın döneminden bu güne kadar gelen tüm başkanlarımızla partimizde görev aldım. Bugüne kadar yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır’’ dedi.

BAŞKAN KEMAL DÜMENCİ SEÇİLDİ
Yapılan konuşmaların ardından gündemin son maddesi olan oy kullanma işlemine geçildi. Toplamda 84 delegenin oy kullanıldığı seçimlerde Kemal Dümenci 40, İsmail Ören 34 delegenin oyunu alırken, 9 kişi oy kullanmadı. 1 oy da geçersiz sayıldı.
Dümenci’nin yönetim listesi ise, Zafer Akyıldız, Hakan Çelik, Esat Dereli, İbrahim Diker, Veysel Eken, Hüseyin Felik, Yusuf Güldümen, Mehmet Mutluay, Faysal Orta Yazıcı, Ahmet Ünal’dan oluşuyor.

Sevil Sınayuç

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.