Kargı Gazetesi

Çorum Yayla Haber Gazetesi

Çorum

Çorum Haber

Çorum Haberleri

Çorum Belediyesi

Çorum Valiliği

Çorumspor

Çorum Gazetesi

Çorum Gazeteleri

Ahmet Ahlatcı

Çorumhaber

Corum

corumhaber

Çorumhaber

Çorum Yayla Haber Gazetesi

Çorum Haber Gazetesi

Çorum Haberleri oku

Sungurlu

Alaca

Osmancık

Sungurlu

İskilip

Kargı

Habercim19

habercim19.com

corumhaber.net

corumhakimiyet.net

çorum time

corum time

çorum valilik

Çorum Belediye

Çorum Belediyespor

Yeni Çorumspor

Çorum Yerel

ÇorumYerel Ekonomi

Çorum Ahmet Ahlatcı

Ahmet Ahlatcı

Çorum Ak Parti

Çorum CHP

Çorum İyi Parti

Çorum MHP

Çorum Gelecek Partisi

Çorum DEVA

Çorum Saadet Partisi

Ahmet Sami Ceylan

Cahit Bağcı

Agah Kafkas

Salim Uslu

Tufan Köse

Oğuzhan Kaya

Kenan Nohut

Ali Haydar Tanrıverdi

Hacı Odabaş

Yusuf Ahlatcı

Mustafa Tahtasız

Çorumluyuz

Çorumlu Amir

Çorumlu

Çorumda

Çorumdan

Çorum Yayla Haber Gazetesi

Yayla Haber

Çorum Yayla Haber

Çorum Haber

Çorum Haber Gazetesi

Çorum Yerel

Çorum Yerel Gazete

Çorum
Corum
Çorumhaber
Corumhaber
çorum gazetesi
çorum gazeteleri
çorum haberleri oku

Kargı'da 12 kişiye iş imkanı
banner110

Çorum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Şahan, TYP için son başvuru tarihinin 15 Ağustos 2020 olduğunu, noter kura tarihlerinin kurum tarafından ve yerel basın aracılığı ile ilan edileceğini dile getirerek, başvuruların ise İŞKUR web sitesi (www.iskur.gov.tr) adresinden veya ALO 170 iletişim hattı ile yapılacağını İŞKUR İl Müdürlüklerinden/Hizmet Merkezlerinden program başvurularının alınmayacağının altını çizdi.

Şahan, TYP kapsamında Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne (Temizlik görevlisi) 204, Alaca İlçe Milli Müdürlüğü'ne 40, Bayat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne 25, Boğazkale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne 5, Dodurga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne 6, İskilip İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne 40, Kargı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne 12, Laçin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne 5, Mecitözü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne 15, Oğuzlar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne 6, Ortaköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne 6, Osmancık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne 40, Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne 40, Uğurludağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ise 6 kişinin alınacağını ifade etti.

Çorum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Şahan, konuya ilişkin şu bilgileri verdi:

"İl Müdürlüğümüz tarafından, Çorum İl Genelinde çalıştırılmak üzere “Toplum Yararına Program (TYP)” uygulanacaktır.

11/09/2020tarihinde imzalanan protokollere istinaden aşağıdaki tabloda belirtilen ilgili kurumlarda toplamda450 (Dört yüz elli) kişi9 (Dokuz)ay süreyle istihdam edilecektir. Program01/10/2020 tarihinde başlayacak olup, 25/06/2021 tarihinde sonlandırılacaktır.

Programın konusu Çorum İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı okullarda çevre düzenlemesi, bakım onarım ve temizlik faaliyetleridir. Katılımcılara Program süresince asgari ücret ödenecek olup, finansmanı İŞKUR tarafından sağlanacaktır.

Başvurular; (11/09/2020--15/09/2020)tarih aralığında alınacak olup, yönetmeliğe göre katılımcılar, geçerli başvurular içerisinden Çorum Merkez Noter Kurası Yöntemiyle İlçeler Liste Yöntemiyle belirlenecektir. Başvuru şartları, kontenjan ve program numarası aşağıda ayrıca belirtilmiştir.

Durumu başvuru şartlarına uyan ve program kapsamında çalışmak isteyen vatandaşlarımızın 15/09/2020-Salı gününe kadar (Salı Dahil),ALO-170 iletişim hattı üzerinden ve İŞKUR e-şube (www.iskur.gov.tr) internet adresinden15/09/2020Salı günü (Saat:24:00’a kadar) iş arayan girişi yaptıktan sonra “Online İşlemler àİş arayan àToplum Yararına ProgramlaràTYP Başvuru” kısmından sistem (program) numarasını yazıp seçerek başvuru yapmaları gerekmektedir. İŞKUR İl Müdürlüklerinden/Hizmet Merkezlerinden program başvuruları alınmayacaktır. Ayrıca, on iki ay içerisinde TYP’den toplam 9 (dokuz) aydan az faydalanmış olanlar toplam 9 aya tamamlanacak şekilde bu programlardan faydalanabileceklerdir. Bir kişi aynı anda açılacak TYP’lerden yalnızca bir tanesine başvuru yapabilecektir.

TYP’lere program süresince Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca birisi katılabilir. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin 1,5 (bir buçuk) katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz. Yurtlar ve sığınma evleri, vb. toplu yaşam alanlarında ikamet edenler için bu şart aranmaz. Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz.

Katılımcı seçimi ile belirlenen listeler nihai liste olmayıp gerekli inceleme ve kontrol işlemleri sonrasında kesinleşecektir. İnceleme işlemleri tamamlanmadan programlar başlatılmayacaktır.

Programlara başvuru şartları:

İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak,

18 yaşını tamamlayarak 19 yaşından gün almış olmak,

Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç)

Emekli ve malul aylığı almamak,

İş göremezlik ödeneği alanlar TYP ye katılabilir

Son bir yıl içerisinde yüklenici kurumun çalışanı olmamak,

Son altı ay içerisinde İŞKUR’un diğer programlarından (Kurs ve İşbaşı Eğitim programından) faydalanmamış olmak,

SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında, başvuru tarihinden önceki son bir aylık sürede 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirilmemiş olmaları ve isteğe bağlı sigortalılık hariç 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamalarını ifade eder. (5510 sayılı Kanunun 4. Maddesinde b fıkrasının 4. bendindeki tarımsal faaliyette bulunanlar ile aynı Kanundaki EK-5 tarım veya orman işlerinde hizmet akdiyle süreksiz olarak çalışanların sigortalılığı kapsamında olan kişilerin, SGK girişi yapıldığında sigortaları SGK tarafından kesildiğinden TYP’ye başvuru yapmalarında ve programa katılmalarında herhangi bir engel bulunmamaktadır.) Kuruma kayıtlı olduğu hâlde TYP düzenlenen alanda ve konuda çalışma izni belgesi olmayan yabancılar ile iş akdi askıda olan mevsimlik işçiler TYP’ye katılamazlar.

NOT:10.08.2020-14.08.2020 tarih aralığında başvuru alınan ancak okulların açılması ertelendiğinden dolayı iptal edilen TYP programına; 10.08.2020-14.08.2020 tarihleri arasında başvuru yapmış katılımcıların başvuruları, program katılım şartlarını halen taşımaları halinde otomatik olarak İl Müdürlüğümüzce yenilecek olup tekrar başvuru yapmalarına gerek bulunmamaktadır."

Hacı Odabaş

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.